Historie firmy

sahá již do počátku devadesátých let 20. století. První živnostenský list získal Josef Král st. již 21. ledna 1991 a začal podnikat jako fyzická osoba Josef Král- JEKO.

Firma se nejprve zaměřovala na drobné zámečnické práce a hned od začátku své působnosti také uvedla na trh vlastní řadu kovových vitrin se skleněnou výplní, které našly své místo jako stylový nábytek domácností i pro průmyslové využití.

Výrobní program firmy se postupně začal zaměřovat stále více na potravinové provozy. Velmi záhy Josef Král st. začal vyvíjet speciální manipulační vozíky pro manipulaci s PVC přepravkami se stohovací hranou. Řada PV těchto vozíků byla Úřadem průmyslového vlastnictví dne 20. 12. 1993 zaregistrována jako průmyslový vzor a je od tohoto dne chráněna jako předmět průmyslového vlastnictví. Manipulační vozíky PV se do dnešního dne vyrábějí v různých modifikacích. Nachází uplatnění v pekárnách, řeznictví ale i jiných provozech, kde se drobné zboží skladuje v přepravkách se stohovací hranou. Vyrábí se k povrchovou úpravou komaxit i jako celonerezové.

Koncem 90. let minulého století firma zareagovala na poptávku trhu po nerezovém vybavení potravinářských provozů v souvislosti se zvyšujícími se nároky ze strany státní hygienické správy. Zaměřila se především na vybavení provozů zpracování masa a na pekárny. Vznikl tak sortiment průmyslového vybavení výroben potravin od nářezových stolů, dřezů, pojízdných vozíků na mouku, forem na výrobu šunky, po specializované vozíky do údíren nebo pekařských pecí včetně plechů na chleba, pečivo, bagety i koblihy. Firma se zaměřila na dodávky vybavení provozů vznikajících pekáren potravinových řetězců. Nejvýznamnějším zákazníkem se stal potravinový řetězec Tesco Česká i Slovenská republika, kde můžete náš kompletní sortiment vybavení pekáren vidět při nakupování v libovolném marketu Tesco přímo za provozu. V tomto segmetnu výrobního programu firmy se realizovaly zakázky i do zahraničí, kde stojí za to zmínit například dodávku speciálních rozebíratelných vozíků do rotačních pekařských pecí do Severní Koreje nebo Ruska.

Díky angažovanosti syna zakladatele firmy se od roku 2013 výrobní program rozšířil ještě o zakázkovou výrobu užitných kovářských výrobků a výrobu dvouplášťových zastavitelných topenišť a krbových vložek.

V souvislosti s dosažením důchodového věku zakladatele firmy Josefa Krále st. a jeho odchodu na zasloužený odpočinek došlo koncem roku 2018 k transformaci firmy na společnost s ručením omezeným a vkladu jejích aktiv do vlastnictví rodinného spolku TVRZ Libušín z.s. Firma tak začala podnikat v plné šíři své dosavadní činnosti pod značkou Kovital s. r. o. a její výrobní kapacity se postupně přesouvají z původní provozovny v Kladně- Dubí do Libušína. Vedením firmy je pověřen syn zakladatele Josef František Král.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Historie firmy

  1. Hi, this is a comment.
    To get started with moderating, editing, and deleting comments, please visit the Comments screen in the dashboard.
    Commenter avatars come from Gravatar.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *